Illustration
Illustration

Історія

Надія Миколаївна, 65 років

До пенсії я працювала бухгалтеркою, але господарство та родина були в пріоритеті, тож мало часу присвячувала в’язанню. Понад двадцять років не тримала в руках спиці, а коли онука створила проєкт «Моїм.Рідним», тоді згадала, витягнула нитки та стала плести.

Пам'ятаю, коли лишень почалася повномасштабна війна, родиною позаносили в підвал воду, стільці, їжу та банки. Тяжко було, сиділи там, радіо включили та слухали. Нерви були натягнуті, як струни, тож треба було чимось себе зайняти. Так і стала в'язати, аби не зійти з розуму.

Якийсь період ми в'язали шкарпетки, а зараз переважно передаємо балаклави та шапки. Намагаємося допомагати, аби наші хлопці та дівчата не мерзли. Кожна ниточка в цих балаклавах вплетена з любов’ю.

Всякий виріб ми підписуємо та кладемо записочки: «Бажаємо швидкої перемоги, щоб повернулися живими». Поки ці слова виписуємо, стільки сліз проллємо. Хоч побажання унікальні для кожної балаклави, але зміст один: ми чекаємо всіх вдома живими та здоровими.

Часом дивишся новини, а на душі стає важко, тоді й фантазуєш, чим можеш бути корисною. Потім берешся за спиці, і думаєш, може ця балаклава комусь знадобитися. Коли волонтери збирають пакуночки з їжею, можемо також долучитися та покласти щось домашнє. Одним словом, робимо все, що в наших силах. Улітку, думаю, може з'явиться потреба в літніх шапках, тож будемо виготовляти!

Зараз у мене тільки господарство й волонтерська зайнятість, цим тільки й живу. Коли думки погані лізуть в голову, йду в’язати. Думаю, що з кожною балаклавою швидше перемога настане. Ніколи не могла уявити, що моя навичка знадобиться у такій справі. Дякую онуці, що вона такий проєкт заснувала, який не лише важливий, але й приносить користь.

Потреби бабусі

Якщо вам близька чиясь історія і ви хочете підтримати саме цю майстриню, можете залишити донат із коментарем, на яку саме потребу спрямувати ваші кошти

Кошти на лікування

Найкращі рецепти випічки

Замовлення на найприродніші лляні вироби

Illustration

Вироби, створені бабусею

Пропонуємо вам переглянути вироби створенні Надією Миколаївною. Ви можете допомогти нам закрити потреби майстрині та підтримати наш проєкт замовивши один із них

Illustration

Підтримати проєкт

Підтримуючи нас фінансово, ви робите свій малесенький внесок у створення робочих місць у селах, привернення уваги до проблематики літніх людей у нашій країні, а також допомагаєте в організації добробуту та дозвілля літніх жінок

Історії наших бабусь